Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Aktuality

28.2.2016

V první řadě přeji všem pěkné nedělní odpoledne !

Po závažných životních problémech a zklamáních v lidech,kteří nás obklopovali,těch které jsme si ,, hřáli na prsou ,,  doufáme v úspěšné pokračování naší závodní činnosti.

Mám velkou oporu v ženě a dětech, kteří vždy tvořili jádro a zázemí celého teamu. Budeme vám - ,, našim fanouškům , příznivcům i soupeřům ,, přinášet pravidelné zprávičky o našem dění, úspěších i neůspěších. Těšíme se na vaši podporu a připomínky.

Za náš team zdraví Mekky


Přípravy na sezonu 2013

Počátkem prosince roku 2012 jsme zahájili přípravy na následující sezonu závodů do vrchu . V loňském roce jsme s nově postaveným vozem moc okouzlujících výsledků nedosáhli. Umístili jsme se : závod Konice                      I.místo
                                                                                 Ptenský dvorek      III.místo
                                                                                 Ochoz u Brna         III.místo
                                                                                 Týn nad Bečvou     IV.místo
                                                                                 Vítkov - Podhradí   VI.místo
V letošním roce jsme již zapracovali na převodovce , podvozku , elektrickém systému a co nejvíce na aerodynamice . Hodně jsme se také věnovali váze karoserie. Pořídili jsme novou čtyř-lamelovou kovokeramickou spojku s odlehčeným setrvačníkem, pevný přítlačák SACHS. Dále máme v plánu výměnu stávajících dveří za laminátové vč. střechy , čímž se nám značně sníží těžiště vozu k čemuž také přispěje nové uložení napájecího zdroje a konstrukce nádrže paliva. 
V průběhu čtrnácti dní musíme dostříkat opravované části karoserie a doplnit polepy našich partnerů. O dalším dění v našem teamu budeme informovat v průběhu cca deseti dnů. Mekky
 
                                                                                  

 

 

7.-8.4.2012

Naše první zkušební jízda nového speciálu se uskuteční v seriálu ŠÍMA SPRINT v Hradci nad Moravicí. Tímto zveme všechny partnery,fanoušky a hlavně kamarády ať nás přijedou podpořit. Za Jancar team Děkuji! Mekky


 

17.6.2011

Odlehčování karoserie včetně montáže laminátů a ochranného rámu je v plném proudu  /viz. fotogalerie/. V průběhu příštího týdne se bude již lakovat. Vše zveřejníme opět v aktualitách.

17.5.2011

S velkou bolestí a smutkem v našich srdcích oznamujeme všem kamarádům,známým a fanouškům,že dne 15.5.2011 v 17,00 hod. navždy odešla naše zelená Beruška. Snad jí tam ..... bude líp........! Poslední rozloučení se koná dne 28.-29.5.2011.

 

 

Tisková zpráva 8.4.2011
Omlouváme se všem partnerům,fanouškům,kamarádům a pořadateli za svou neúčast na závodě v Hradci 9.-10.4.2011, z důvodu vážné technické poruchy na voze.
Mekky
 

Tisková zpráva 14.3.2011

Všem našim fanouškům,partnerům a kamarádům se omlouváme za naši neúčast při letošním vyhlášení Mistrů sezóny 2010.Největší omluva patří pořadateli seriálu Šíma sprint,kterého se každoročně zúčastňujeme : jmenovitě panu Šímovi a jeho manželce.
V sezoně 2010 jsme obsadili v tomto seriálu 4. té místo naší kategorie.
 
 
 

Tisková zpráva Jancar teamu

Ve zkratce bych touto cestou rád zhodnotil loňskou sezonu 2010
.
Nebylo to vůbec lehké a pohodové závodění,jednak proto,že se našemu teamu nepodařilo vůbec obhájit loňský výtečný zisk mistrovskéh titulu a to ze základních důvodů :
-absolutní nespolehlivost našeho speciálu
-minimální připravenost na velké změny v chování a  jízdních vlastnostech nově postaveného vozu
-v neposlední řadě tíživá finanční situace teamu.
O všech třech základních bodech by se dal napsat velmi obsáhlý článek např.: spojka,chlazení motoru,elektroinstalace,převodovka ,kulisa řazení aj.
Mohu však odpovědně napsat,že se na všem již začalo usilovně po večerech a nocích pracovat,vždyť do prvního závodu zbývají pouhé čtyři měsíce.
Dalším obrovským nedostatkem letošní sezony byla fotodokumentace a videonahrávky.
    Dalším citelným zásahem v polovině sezony byl odchod našeho hlavního mechanika,což na štěstí není problémem technickým,jelikož tento problém jsme již dávno vyřešili.
Co chystáme letos :  radikálně změníme rozměr pneumatik a převodu,nastavení podvozku a k lepšímu součinnost jezdce - motoru-převodovky. Nechci předbíhat,ale vše ukáží březnové a dubnové testy vozidla na zkušební trati.
Našim nynějším a přibývajícím  soupeřům vzkazujeme jediné: ,,Bude to pro nás všechny velký boj ale  náš team se bez boje nevzdává !....."
Zvláštní poděkování patří mé manželce Janě za velkou trpělivost a našim partnerům:
Jazudek Petr - Autodíly Rýmařov
Paní Švejcarová - Fa SAMA Ryžoviště
Hyblerová Ludmila a Květoš- Lakýrnictví Moravskoslezký Kočov
Knopp Karel-BP Autosport Bruntál
Hrabčík Aleš s manželkou- ALKA autosklo Olomouc
Juráň Antonín- Autodíly Rýmařov
Kebísek Marian sen.-Autobazar Dětřichov nad Bystřicí
Obec Ryžoviště
Kebísková Jana- Autodílna+Pneuservis Ryžoviště
Šopík Ferdinand- Autodoprava+ Betonárka Rýmařov
Dostál Radek- Výroba speciálních dílů
Dobrovič Jan- Služby v zemědělství Lomnice u Rýmařova
V neposlední řadě všem  kamarádům,přátelům ,fanouškům,a členům teamu -jmenovitě: Románek ml. ,Jaruška,Iva,Honza Hanes a Baruška,Liborovi.
Mé osobní poděkování patří našemu Kubovi!!!
 
Těším se na vás v sezoně 2011.
S pozdravem Marian
PS: Slibuji,že ještě tento týden doplníme fotodokumentaci a videozáznamy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

První závod sezony : Vítkov-Podhradí 1.- 2.5 2010

V sobotu i v neděli se odjely dvě zkušební a dvě závodní jízdy. V sobotu se nám před druhou závodní jízdou roztrhl řemen a tak jsme poslední jízdu neodstartovali. Neděle byla veselejší i díky tomu,že konečně přestalo pršet a trať začala usychat. V neděli jsme odjeli plný počet jízd. Přivezli jsme domů první pohár a věnec za první místo .

Děkuji svému mechanikovi Romanovi,Radkovi za pomoc při přípravách vozu , Ivě za fotodokumentaci a všem fanouškům za podporu mezi diváky. Děkuji našim partnerům , své manželce a Jarušce za zázemí.

-fotodokumentace a video se připravují-

Úpravy našeho vozu

Před závodní sezónou 2010 prošel náš vůz rozsáhlou úpravou. Nahradili jsme veškeré blatníky , kapoty a zadní dveře za laminát ,čímž se nám podařilo vůz odlehčit o 120 kg. Potřebovali jsme kvůli stabilitě vozu snížit podvozek,čehož jsme dosáhli úpravami na nápravách.Došlo také na výměnu převodovky  a spojky. Nyní máme převodovku kratší. Vyměnili jsme také pásy za 6-ti bodové.

Převzali jsme pohár a plaketu mistrů ČR

27.2.2010 jsme převzali pohár a plaketu za první místo v závodní sezoně 2009 u seriálu Šíma sprint. Je to zásluha za naše nemalé úspěchy v tomto seriálu : 2x zlato,2x stříbro,1x bronz.Jsme absolutními mistry ČR v tomto seriálu s největším počtem bodů. Nyní na našem voze probíhají úpravy- odlehčení vozu,čeká nás oprava převodovky,snížení nápravy atd. První závod této sezony odjedeme v květnu na trati Vítkov-Podhradí.
Děkuji za celý rok všem mechanikům. Hlavně Romanovi za jeho skoro kouzelnické kousky při poruchách mezi závody. Děuji Liborovi za perfetní videa, Ivě za fotodokumentaci a své ženě Janě za velkou oporu. Děkuji našim partnerům.
 Těším se na další závody.
Mekky
 

Týn nad Bečvou 19.-20.9.2009 /Šíma sprint/

Celý víkend nám přálo počasí. Jelo se prvně na  trati,která byla rychlá a našemu vozu ušitá na míru.V sobotních závodních jízdách proběhlo vše bez sebemenších problémů a tak jsme si mohli za sobotu připsat dalších 7 bodů. V neděli nás zlobilo dobíjení a praskla nám hadice od benzínu. Opět díky našemu mechanikovi Romanovi, který závady stíhal odstranit mezi startovníma jízdama. Tak jsme si za neděli připsali dalších 7 bodů, což znamená, že jsme domů přivezli další zlato.
Byl to poslední závod sezony roku 2009 kdy jsme u seriálu Šíma sprint vybojovali 57 bodů.Dovezli jsme u Šíma sprintu 2x zlato,2x stříbro a jednou bronz. U Hobby open cupu pana Kuneše jsme byli 1x zlatí,1x stříbrní a 1x bronzoví. Prakticky jsme v každém závodu,kterého jsme se zůčastnili, bodovali. V závodní sezoně 2009 jsme dle bodového hodnocení u Šíma sprintu mistři ČR naší kategorie.
Za což musím poděkovat v první řadě Romanovi za jeho perfektní práci mechanika a celému teamu za podporu,fotodokumentaci a videa. Děkuji také své ženě Janě,která je mou oporou ve všech směrech. Děkuji našim partnerům , tentokrát hlavně Aleši Hrabčíkovi a jeho manželce / za firmu ALKA/.Děkuji rodinám zTýnu za perfektní zázemí jmenovitě : Galetovi,Černí,Domešovi.
Přes zimní přestávku nás čeká plno práce a slibuji všem fanouškům , že se BMW jancar team objeví i na startech v sezoně 2010.
Mekky
 
 
 

Vítkov-Podhradí 29.-30.8.2009 /Šíma sprint/
Tentokrát začnu děkováním svému teamu. To co byli schopni udělat pro naše závodění v nedělních jízdách je nepředstavitelné.

    Tentokrát byly oba závodní dny provázeny smůlou.V sobotu celý den pršelo a v neděli jednomu vozu hned při první jízdě vytekl na trať olej ve dvou psledních zatáčkách. Olejová stopa končila až v cíli a tak se závod musel přerušit. Čekalo se skoro dvě hodiny,než se hasičům podařilo trať uklidit. I tak už se nedalo do těchto zatáček najíždět v obvyklé rychlosti.Ve druhé závodní jízdě se nám urvalo táhlo řazení. Tímto začal boj s časem,protože tuto sučást bylo potřeba zavařit a my jsme s sebou neměli svářečku. Třetí závodní jízdu jsme odjeli s nakleplým šroubem. Než jsem odjel tuto závodní jízdu a než nás pořadatel stáhl z cíle,tak můj tým zvládl nepředstavitelné. Během půl hodiny dokázali přivést svářečku z Vítkova , což nám zachránilo čtvrtou jízdu. Než jsem jel na poslední start bylo auto opět v pořádku.Za to vám všem patří můj obrovský dík. Pro takový tým je radost závodit. Dovezli jsme stříbro,které tentokrát patří mému hlavnímu mechanikovi Romanovi.Náš tým se rozrostl  o dalšího mechanika Romana ml.,který má na našem umístění také velý podíl.
  Děuji panu Staňkovi Vilémovi z Vítkova za půjčení svářečky,bez jeho ochoty by se nám nepodařilo umístit.Díky Ivě a Kubovi za fotky a videa.
Mé poděkování patří také našim partnerům a pořadateli závodů panu Šímovi.
Letošní závodní sezonu ukončíme seriálem ŠÍMA SPRINT v Týnu nad Bečvou 19.-20.9.2009.
Mekky
 
 

Šebetov 22.-23.8.2009

V sobotu jsme odjeli dvě tréninkové jízdy a v první závodní jízdě nám odešla převodovka. Druhou závodní jízdu jsme odjeli Toyotou Yaris. V neděli jsme jezdili Formanem. Naše časy tomu také odpovídali,ale co se dá dělat-zajezdili jsme si. Děkuji tímto svému týmu za podporu i v takových chvílích a slibuji všem našim fandům,že Vítkov-Podhradí 29.-30.8. startujeme. Mé poděkování patří řediteli závodů HOBBY OPEN CUP panu Kunešovi za umožnění dojet závod s náhradním autem. Děkuji všem Šebetovským za obětavost a našim partnerům za podporu.
Mekky
 

ECCE HOMO 8.- 9. 8.2009 /MČR Šíma sprint /

Náš team se rozrostl o dalšího mechanika Kameníka Jirku , který byl zároveň hlavním sponzorem našeho teamu. Počasí nemělo chybu. Při druhé sobotní jízdě jsem chytil předním kolem o svodidla a poškodil jsem disk. Auto i tak jelo výborně, bez sebemenšího problému a tak jsme si odvezli krásné druhé místo.
Díky Ivě a Kubovi budou opět fotky a videa upravená Liborem. Děkuji celému teamu a partnerům. Skvělá práce a výborná atmosféra !!!
Mekky
 

ECCE HOMO 20.-21.6.2009 / MČR Šíma sprint /

Obsadili jsme v naší kategorii první místo.
V sobotu jsme jeli na mokré trati,ale v neděli už bylo počasí perfektní.Loni jsme ECCE HOMO nedojeli kvůli problémům se spojkou a tak jsme do letošního ECCE HOMA dali úplně všechno. Po technické stránce jsme neměli žádný problém.Sešel se celý team vč. fotografů Ivy a Libora. Opět mohu díky nim předem slíbit nádherné záběry z kamery a spoustu krásných fotek.
Tímto děkuji celému teamu a sponzorům.
Mekky
 
 

Konice 13.6.2009

Tentokrát to byl boj.Autíčko zlobilo.Jelo jen na pět válců a už to vypadalo,že se na start nedostaneme.Až na poslední chvíli se nám podařilo závadu odstranit.Umístili jsme se na třetím místě.Děkuji opět celému teamu a partnerům.Díky Liborovi Hrabčíkovi bude parádní video a fotky.
 

Šebetov 16.-17.5.2009

Po první hromadné seznamovací jízdě,jsme začali mít problémy s mazáním motoru,ale během hodiny jsme závadu odstranili.Po zbytek závodního víkendu jsme jeli na nouzový režim bez čidla tlaku oleje a ukazatele teploty vody.V sobotu pršelo,ale i tak jsme byli po denním vyhodnocení na druhém místě.V neděli bylo počasí velmi příznivé a tak jsme závodní víkend uzavřeli krásným druhým místem.Od prvního místa nás dělila pouhá jedna sekunda a něco málo.Naše poděkování patří místnímu občanovi Jaromíru Blahovi za obětavou pomoc.Díky našemu Radečovi Dostálovi máme v autě kameru a tak se těšte na parádní záběry.Díky naší fotografce Ivě bude i dostatek fotek.
Mé poděkování patří mé ženě a samozřejmě celému teamu ,včetně fanoušků a partnerům bez kterých bychom tohoto úspěchu nedosáhli. Ještě jednou děkuji !!!
Mekky
 
     
     

 Vítkov-Podhradí 2.-3.5.2009 Akce-Šíma

V pátek jsme dodělali auto a ještě v devatenáct hodin večer nebylo jisté,že 2.5.2009 na závody odjedeme.Díky Romanovi se vše podařilo.V polovině závodů nás začala zlobit spojka,ale dojeli jsme. Zásluhou za to nám je třetí místo v naší kategorii.Tímto opět děkuji celému týmu,včetně Radka Dostála za výrobu přístrojové desky,panu Mlynarčíkovi za pomoc s elektrikou ,našim partnerům a své ženě Janě za to,že věřila již předem v náš úspěch.  Mekky
TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek